Na jaře 2023 byla dokončena jedna z fází revitalizace Automatických mlýnů v Pardubicích, na které jsme se podíleli. Jedná se o část GAMPA - Galerii města Pardubic, kde byly použity KAMENINOVÉ CIHLY RUBÍN. Více fotek a průběh realizace naleznete v sekci REFERENCE.

Ohlédněte se s námi za pomalu končícím rokem 2023. Představujeme zajímavé projekty fasád a konstrukcí, které jsme realizovali v tomto roce.

Fasáda rodinného domku kousek od Přelouče v obci Spytovice, prošla pod našima rukama radikální proměnou. Zákazník již při koupu nemovitosti plánoval cihlovou fasádu, leč původní stavebník mu toto přání neuměl splnit.
Už to vypadalo, že z dočasné probarvené omítky se stane trvalé řešení.

Na podzim roku 2022 jsme dokončili fasádu na rekreačním objektu přímo na břehu Lipna. Jedná se o apartmánový dům, který svým nájemníků poskytuje úžasný panorama na celou Lipenskou nádrž a svým architektonickým pojetím skvěle zapadá do rázu krajiny. 

Právě dokončujeme další obklad fasády a plotu rodinného domu, tentokrát v Lanškrouně. Na projektu jsou použity obkladové pásků a cihly RENAISSANCE od Terca Wienerberger. Volba kombinace žlutých, červených a šedých tónů doplňuje charakter domu. Kombinace barev a tvarů dává celé fasádě a plotu jedinečný vzhled. Za nedlouho vám do sekce referencí přidáme kompletní foto z celé zakázky vč. řešení jednotlivých detailů.

Od jara 2022 realizujeme obnovu cihlové fasády památkově chráněného hotelu u vlakového nádraží v Pardubicích. Naším úkolem je nahradit zničené původní obložení pláště budovy a zachovat její historický vzhled. Z tohoto důvodu se přistoupilo k dodání více barevných odstínů obkladů a jejich míchání při lepení na fasádu v přesném poměru. Jsme hrdí, že můžeme být součástí tohoto projektu a přispět k obnově této významné historické památky v Pardubicích.

Na komunitním centru v Lysolajích máme hotovo. Již se stěhují první nájemníci

Jedna z našich dalších realizací je za námi. Tentokrát jsme se podíleli na vybudování polyfunkčního domu ve Svitavách. 

Částečný obklad příjemně oživí fasádu. A pokud se rozhodnete sladit jej i s plotem, vznikne něco naprosto dokonalého. Dům je laděn do teplých odstínů hnědé v kombinaci se světlými tóny, působí to velice útulně a svěže. Na tento projekt byla použita lícová cihla Pagus Grijs Zwart společně s bílošedou spárovací hmotou. 

Nové možnosti pro fasády z lícového zdiva. Systémové bezesparé zdění z cihel ILUZO. Díky tomuto systému již nikdy nemusíte řešit, jak vám barva a vzhled spáry ovlivní celkový vjem z plochy.

Máme pro Vás další novinku na našem webu! V sekci REFERENCE jsme pro Vás přidali GALERII a VIDEA. Nyní se s Vámi můžeme podělit i o to, co se do referencí nevešlo. 

Kompletní rekonstrukce fasády a soklu vdechla rodinnému domu zcela novou tvář. Zde se vsadilo na kontrast. Světlý pásek Aarhus Weissgrau od výrobce Röben byl vyspárován maltou v odstínu antracit. Tmavý sokl tento kontrast příjemně doladil. Někteří mají obavu z kombinace s tmavými prvky, aby dům nepůsobil pochmurně. Tato obava je však zbytečná. Dům působí vzdušným a prosluněným dojmem.