Slyšeli jste už o Vinařství THAYA? Ne? Dovolte tedy, abychom vám představili tyto unikátní prostory pod cihlovými klenbami a sýpku se střešní zahradou a s výhledem, který se neokouká.

Na místě někdejšího kravína a zchátralých hospodářských budov byla postavena výrobna vína a zázemí pro milovníky prvotřídního vína, turistiky, či jen pro odpočinek. Hosté se mohou ubytovat v pokojích připomínajících hobití vesničku nebo vinné sklepy, záleží na fantazii každého z nás.

Podoba nového vinařství vzešla z dílny věhlasného architekta Jakuba Ciglera. Ten v minulosti spolupracoval třeba s Janem Kaplickým v Londýně a v současnosti vede jeden z největších architektonických ateliérů v Česku.

Celý komplex vinařství je rozdělený do tří základních částí. Srdcem je bývalá sýpka. Vzácný typ stavby, který v Česku vznikl v šedesátých letech. Sýpku obepínají další objekty a celek tak připomíná klasickou moravskou vesnici. Střecha hal, na první pohled svým zvlněním připomínající vlny řeky Dyje i okolní kopce, se skládá z dřevěných vazníků a tradiční keramické tašky bobrovky. Haly jsou vyzděny klasickou českou cihlou. Dalším prvkem nemyslitelně spojeným s vinařstvím jsou cihlové klenby, které jsou dominantou sklípků a ubytovacích pokojů.

Celému projektu, jenž je zasazen do lůna přírody na samém okraji národního parku, vévodí přírodní materiály, díky čemuž nijak drasticky nenarušuje ráz krajiny a stává se tak malým rájem v malebné krajině jižní Moravy.

Nechte si poradit. Měříme, navrhujeme správná řešení a MONTUJEME! S námi na to nebudete sami.
Tento produkt si můžete prohlédnout na naší vzorkovně.

Použité materiály na této referenci

Cena za ks 284,10 Kč bez DPH
Cena za ks 809,00 Kč bez DPH