Nové možnosti pro fasády z lícového zdiva. Systémové bezesparé zdění z cihel ILUZO. Díky tomuto systému již nikdy nemusíte řešit, jak vám barva a vzhled spáry ovlivní celkový vjem z plochy.

Unikátní cihla pro bezesparé zdění se vyznačuje stejně jako lícová cihla dlouhou životností, stálobarevností a vysokými užitnými vlastnostmi. Fasády z cihel beze spár se staly skutečným hitem. Wienerberger se svojí zavedenou značkou Terca vyvinul systém, který umožňuje realizovat bezesparé zdivo i v projektech, kde se původně počítalo s běžným systémem zdění z lícových cihel. Absence viditelných spár vytváří přiléhavý efekt, který zdůrazňuje masivní a homogenní charakter fasády. Polovina lícových cihel Iluzo na paletě má hranu na levém konci a druhá polovina na pravém konci. Lze tak realizovat jakékoliv členění fasád.

10 výhod cihel Iluzo:

1. Systém ILUZO umožňuje profesionálním firmám, které se věnují vyzdívkám z lícového zdiva, použít tradiční systém zdění, na který jsou zvyklé.

2. Není nutné používat drahé barvené malty, ale je možné se soustředit pouze na vlastnosti použitých malt.

3. Zcela odpadá provádění dodatečného spárování, které ovlivňuje celkový vzhled vyzděné plochy.

4. Díky tvaru ložné plochy cihel a dvou distančním nožičkám je zaručená stabilita a mezi otvory v zadní části je možné vytlačit přebytečnou maltu.

5. Každá paleta obsahuje stejný počet cihel s levým a pravým zakončením.

6. Veškerá zbytná malta je vytlačena pouze zadní částí.

7. Efektivní montáž.

8. Fasáda si udržuje výjimečné vlastnosti a velice dlouhou životnost díky absenci spár, které by časem mohly degradovat.

9. Spoje jsou dostatečně těsné aby nevznikalo vnikání povrchové srážkové vody.

10. Je to prostě bomba! :-)